Monday, January 23, 2012

Barcoleta +18

Nje djale dhe nje vajze ne dhomen e gjumit. Vajza po punon me goje e me gjuhe te vendi. Djali shijon momentet ne ekstaze. Nderkohe vajzes filloi t'i vinte pak si i hidhur dhe i thote djalit : a mund ta bej pak me mjalte se po merr nje shije te hidhur.
Djali i nxehur dhe pa ekstaze: Shko moj idiote. Po te jete puna per ta be me mjalte e marr vete ne goje une!!

Prezervativi
Hyn njëri në farmaci dhe thotë:
- Ju lutem, më jepni një prezervativ të zi!
- Aman, po pse të zi, pyet farmacistja.
- Më ka vdekur miku, dhe desha t’i shprehë ngushëllime gruas së tij.

Martesa
Së shpejti martesat do të duken kështu:
Ofiqari:
- A pranoni që të ndryshoni statusin tuaj në Facebook nga Single në Married.
Nusja:
- Po!
Ofiqari:
- I lus kumbarët të afrohen dhe të klikojnë LIKE!

Ishte nje burre qe e kishte gruan shume te shendoshe, dhe i thoshte
'- Ja e shikon ca trupi ka ajo , jo si ty si autokombanje!

- He dobesohu njecik se je bere si autokobanje
Ne darke rane te flene ,dhe gruaja ia kthen kurrizin.
burri filloi ti fliste ' zemra he kthehu njecik ketej,o grua po he moj
Edhe gruaja ia kthen: Rri o burre se nuk ndizet autkombanja per nje fije kashte!

Po i tregonte gjyshi, nipit te vet, histori nga lufta me gjermanet.
-"Njehere o bir, na zune gjermanet rob, dhe na dhane dy mundesi. Ose do na perdhunonin, ose do na vrisnin"
-"Po ti o gjyshi, ca bere?-i thote nipi
"Mua me vrane" - i thote gjyshi

Po ecte nje vlonjat e nje lushnjar ne autostrade ,e po benin gara kush t,ja parakalonte njeri-tjetrit.Lushnjari se linte vlonjatin te parakalonte ,kur ky i pari ja hodhi u hodh vlonjati nga dritarja i nevrikosur . C,ke mo qe s,me le te parakaloj?
Po pashe targen vari lesht mo(VL) ju prgj lushnjari.

Ai: - E dashur, a kam qene une I pari ne shtrat?
Ajo: - Natyrisht, po perse me pyesni te gjithe?

Tek dentisti:
Nje grua shkon tek dentisti dhe sapo ulet ne poltron zgjat doren dhe e kap dentistin te k***
Dentisti i palevizur dhe i shtangur i thote:
-Zonje me keni kapur gjenitalet.
-Po! Keshtu do te jemi te dy te sigurte qe nuk do e lendojme njeri-tjetrin.

Ne nje fshat ishte nje shpi gabelesh qe flinin te gjith bashke .nje nate vone burri hyne ne shtepi dhe ne vend qe te bente dashuri me gruan beri me motren e gruas dhe gruaja e vet e hodhi ne gjygj..trupi gjykues i thoth ; i pandehur ngrihu e thuaj te verteten...burri thote ;; terr e sketerr, pa drita pa qeri , kater kembe gjeta shtrire, dy i cova , dy i lashe , se kujt ja futa nuk e pashe , gruas apo motres se grus kete ta gjej trupi gjykues.

Dy mjek pas nje kongresi bejne seks. Ne fund ai i thote:
-"nga shkathtesia e duarve te tua ve bast qe je gjenokologe!"
-ndersa ti i thote ajo: ve bast qe je anestezist!"
-"po pse e thua kete?"
-"sepse nuk ndjeva asgje!"

Nje burr perplaset me nje grua ne hollin e nje hoteli e padashje i prek gjoksin me berryl.
Te dy ndihen shume ne siklet.E burri perpiqet ti kerkoj falje e i thote:
"zonje nese zemra jote eshte e bute si gjoksi yt,shpresoj te me falesh".dhe zonja i pergjigjet:"zoteri nese zogu yt eshte i fort po kaq sa berryli yt,do me gjesh ne dhomen 221".

Duke bere dashuri gjate nje nate te zjarrte ,gruaja i thote burrit”ah ah po vij”.
Burri i pergjigjet:”poooooooooo dhe une po vij”:- femija i degjon e i thote ” te vij dhe une”.
Ja pret gjyshi nga dhoma tjeter :-”po ku dreqin po shkoni të gjithe ne kete ore”.

Tradita e shqiptarit
Ne nje lokal qene grumbulluar nje grup shokesh e shoqesh. Prane tyre kalon nje djale gjithe dengla, i cili kishte zinxhirin e pantallonave hapur.
Njera nga vajzat shume e sjellshme dhe per te mos e ofenduar, i drejtohet:
" Ke lene deren e shtepise hapur" - dhe ia ben me koke per tek vendi.
Ai ia kthen:
- "S`ka kush te ma vjedhi se ka i alamet roje brenda" dhe largohet pa e mbyllur zinxhirin.
Ne kete kohe nje miku i vajzes i thote:
- " Cupke ai ecen me traditen e vjeter te shqiptarit"
- " E cila na qenka kjo?" - e pyet vajza.
- "Ne shtepine e te vdekurit nuk mbyllet dera kurre"

Burre e grua kane blere nje pako me prezervativ me shije te ndryshme.
-E dashur,fikim driten,une ve nje prezervativ e ti gjej se cfare shije ka.
sapo fikin driten,ajo e merr ne goje dhe i thote:
- shije djathi
-prit nje minute,se nuk e kam vene akoma.

Burri kishte nje takim pune gjoja ne oren dhjete ..Filloj duke then:Grua kush iken ne ate takim eshte edhe vone,pertoj jo andej jo kendej ,po futem te bej nje dush ora ishte gjashte..Pasi ai u fut te lahet .Gruaja kotrollon xhepat e tij ,ku i kap nje cop leter :Te pres ne darke zemra ime do te gatuaj mishin me salc te bardhe sic e deshiron !Mbase doli nga dushi ,e shoqa i thot :Heret eshte hajde shtriu pra meje ,pas kesaj ate e zuri gjumi ,ne oren dhjet pa ca e shoqa e zgjovi ,cou se vajti ora ..Lere tani tha ai ku doshkoj pertoj ..Ne asnje menyr i thot ajo ne kete kriz na duhen punet.Shkovi ky tek tjetra por skishte pik takati ,i thot do te bej nje banjo te clodhem jam shume i lodhur !I kotrollon edhe kjo xhepat ky gjen nje cop leter ..Mishin ta kam cuar por salcen e bardh e ka lene ne shtepi :)

Genci e pyet mesuesen:
Mesuese, a ka zemra kembe?
Mesuesja: JO.
Genci:E pse babi cdo nate thote coj zemer kembet?!

Katunari dhe pasqyrja
Del nje katunar ne treg dhe duke shetitur e sheh nje pasqyre por nuk e din se ca eshte ajo
dhe e pyet shitesin ca eshte kjo?
Ai i tregon eshte pasqyre munesh me pa veten aty kur te rruhesh e ashtu edhe e blen nje pasqyre te vogel dhe e shtin ne xhep,
Kur shkon ne shtepi ja shtin gruja duart ne xhep dhe e gjen pasqyren por nuk e din ca eshte ajo sepse nuk kishin pare kurr,
E mer e kthen kah vetja dhe thote: Shikoje kete foto me qfar kurve po me tradhtojka burri.
E kap vjehrra paqyren dhe thote: Lere se qenka kurv por qenka edhe plak.


Mercedezi
Ishte nje shqiptar sa i ardhur nga Italia dhe blevi nje mercedes 6000. Pas disa ditesh e mori vesh se disa kasetafona mercedezash ishin vjedhur. ai menjehere vajti ne shtepi dhe shkrojti nje leter dhe e ngjiti ne xham te makines qe shkruante "KJO MAKINE NUK KA KASETAFON' prandaj mos e vidhni.
Kur ngrihet te nesermen nga gjumi ai vajti te shikonte si ishte makina jashte kur ai pa vetem nje leter qe shkruante "SKA PROBLEM JA VEME VETE KASETAFONIN.

Ishte Saliu me Skender gjinushin ne nje mbremje ne amerike me Bill klintonin po hanin darken mirepo aty luget dhe pirunjt ishin flori. Dhe Sali Berisha shikon Skender Gjinushin qe futi nje lug floriri ne xhep dhe skishte si ta merte 1 vet dhe tha " degjoni te dashur Amerikan une sjam vetem President Shqiptar por jam dhe magjistar, e shikoni kete lugen flori? Une e fus ne xhepin tim dhe e nxier nga xhepi Skender Gjinushit, donte sdonte skenderi e nxori lugen


Nje plak 97 vjecar shkon tek nje zyre sigurimesh:
C'kemi?
Dua te bej siguracion per jete.
Sa vjec je?
97-i thote plaku
Nepunesi cmendet:
Tallesh,pa c'te duhet ty sigurimi?!
Pa ja do shkoj me babain tim jashte shtetit dhe tham te siguroheshim.
Me babain tende?!!!!!!!!
E sa vjec eshte ai?!
Po ja neser mbush 125.
E ku do shkoni?
Do shkojme tek gjyshi.
Nepunesi i bie murit me kokë:
Cfare thua,tallesh me mua,gjyshi the?!!!!!
Po,per 1 jave mbush 125 vjet.
E cfare ben ai?!
E po ja po martohet,e po shkojn ne dasem.
Nepunesi i afrohet dritares gati te hidhet:
Po pse po martohet?!!!!
Budallaki,edhe ate e detyrojn prinderit te martohet.


Pyet i biri të atin: “Baba, si erdha unë në këtë botë?”
- “Eh, more bir”, – ia kthen i ati. – “E kam ditur që një ditë do t’ma bësh këtë pyetje, dhe ja, po të përgjigjem”:
- Isha në një internet kafe duke chat-uar me nënën tënde dhe filluam të bënim disa copy/paste bashkë. Pas një bisede të gjatë, e lamë të takoheshim në wc-në e kafe-internetit. Unë fillova të bëj një upload, ndërsa nëna jote i pranoi me kënaqësi disa download-e. Por më vonë kuptuam se nuk kishim kontrolluar firewall-in, dhe ishte tepër vonë për delete. Kështu që pas 9 muajsh na erdhi diçka e pashmangshme, që desh na bëri crash sistemin. Ishte një virus i lezetshëm!”


I tregon gruaja burrit ndodhin cka i kishte ndodhur gjate udhes duke ardhur per vizite ne spital tek ai.
Burre u nisa per tek ti te te vizitoj edhe me ndali taxisti afer spitalit por une e shkreta kisha harruar leket ne shtepi keshtuqe taxisti me venoj kusht ose te kendoj nje kenge ose ta marr nje orale shpejt e shpejt.
Burri:hë grua cilen kenge e kendove?
Gruaja:burr a je cmendur,ti ne spital e une te kendoj,sme ka mbet kenga!